خانه / اخبار / شناسایی استعدادهای برتر دانش‌آموزی

شناسایی استعدادهای برتر دانش‌آموزی

thumb2_19258مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش از اجرای طرح شهاب و شناسایی استعدادهای برتر توسط این دفتر خبر داد و گفت: طرح شهاب که به منظور شناسایی دانش آموزان توسط مرکز ملی استعدادهای درخشان دنبال می‌شد، از این پس با مدیریت ما ادامه خواهد یافت.

مسعود شکوهی در گفت‌وگو با خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاری ایسنا، با اشاره به انتقال هدایت تحصیلی دانش آموزان از پایه دهم به پایه نهم متوسطه اظهار کرد: بر اساس آیین نامه مصوب جدید هدایت تحصیلی، ملاک‌های متفاوتی در نظر گرفته شده است.

وی افزود: در نیمه اول تیرماه که زمان انجام هدایت تحصیلی است، مشاوران جلساتی با اولیاء و دانش آموزان خواهند داشت. علاوه بر این آزمون‌های سنجش مختلفی برای دانش‌آموزان در نظر گرفته شده که به مرور در طول سال برای آنها برگزار شده است. پنج آزمون رغبت، استعداد، شخصیت، ارزش‌های تحصیلی و ارزش‌های شغلی از این جمله هستند.

مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه نظر والدین، نظر مشاور مدرسه، نظر خود دانش آموز، نظر والدین و عملکرد تحصیلی در نمره نهایی هدایت تحصیلی موثر خواهد بود گفت: با این روش استعداد و شناسایی دانش آموزان را انجام می‌دهیم و طرح شهاب که به منظور شناسایی دانش آموزان توسط مرکز ملی استعدادهای درخشان دنبال می‌شد از این پس با مدیریت ما ادامه خواهد یافت.

شکوهی تاکید کرد: همه تلاش ما این است که استعدادها و توانمندی‌های دانش آموزان خود را شناسایی و آنها را در یک انتخاب صحیح و تعیین مسیر شغلی آینده یاری کنیم.

منبع خبر: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *