خانه / امور فرهنگی / وصیت‌نامه شهید روح‌الله لاری

وصیت‌نامه شهید روح‌الله لاری

به نام خداوند پاسدار خون شهیدان ، شهیدان تاریخ که خونشان دریای آزادیست.۸۱۷۳

من با میل خودم داوطلبانه به این جهاد مقدس امده ام تا پوزه ابر قدرت ها و جهانخواران را به خاک بمالم و حق مظلومان را بگیریم. ما دنباله نهضت امام حسین (ع) را پیش گرفته ایم و حال که به دنیا برای مردن آمده ایم پس چه بهتر این مرگ در راه خدا باشد.

امام حسین (ع) می فرماید :

همه شما باید بدانید که من اگاهانه و با انتخاب خود در این راه قدم گذاشته ام ،لذا اگر توفیق بیشتری یافتم و سعادت نصیبم شد و توانستم مورد قبول خداوند قرار گیرم ،رستگار می شوم . اگر چه در این جنگ حق علیه باطل شهید شده ام هیچکس مسئول مرگ و شهادتم نیست.

بنابرین امید دارم به جای انکه برایم گریه و عر زاداری کنید از خداوند رحیم برایم طلب آموزش گناهانم را کنید.

سخنی با مادر . سلام مادر . به خدا اگر شرک نبود در مقابلت سجده می کردم. مادر جان ! مبادا پس از مرگم گریه کنی یا لباس سیاه به تن بپوشی . مادر جان ! مبادا مثل زن هایی که که جوانانشان ناکام شده اند به پیش مردم سرت را بزنی . مادر جان ! من در جبهه کشته شده ام پس من ناکام نیست . بلکه به کام رسیده ام. بنابراین باید مانند دیگر مادران شهداء مانند مادر شهید عزیز الله فضلی مانند مادر امان الله غدیر باشی و سرت را مانند کوه بلند کنی و زینب وار صبور و بردبار باشی . افتخار کن که همچون فرزندی را پرورش دادی که برای حفظ اسلام وقران و وطن و در راه الله به جبهه رفته شده است . از دوستان و فامیلان انتظار تسلیت نداشته باشید پس از شهادتم به همه تبریک بگویید . مادر جان ! آن زحمات و لطف بی پایان را هیچ وقت فراموش نکرده ام . پس از مرگم عزا نگیرید . چون این منافقین کوردل خوشحال می شوند . خدمت پدر گرامی .سلام و درود بر تو ای پدر که همچون ابراهیم خلیل الله فرزندت را به قربانگاه فرستادی . پدر جان ! من به فرمان رهبر عالقدر خود حضرت آیت الله خمینی روانه میدان نبرد حق علیه باطل شدم تا با دیگر برادران ارتشی و سپاهی بتوانیم اسلام عزیز و وطن خیش را از چنگ بعثی ها نجات داده و انقلاب اسلامی را به همه کشور ها صادر کنیم اگر در این نبرد سالم برگشتم که به یاری خداوند جنگ را با پیروزی به پایان می رسانیم و اگر در میان جنگ کشته شده ام باز هم پیروزی با ماست . بنابراین از شما پدر عزیز تقاضا دارم برایم عزاداری نکنید .مجلس ختم مرا خیلی ساده تشکیل دهید .پدر جان ! . برادران مرا به انجمن اسلامی بفرستید تا بتوانند راه شهیدان را ادامه دهند و خودتان هم گوش به فرمان امام باشید . نگذارید در مجلس ختم گریه و زاری بکنند . چون دشمنان اسلام خوشحال می شوند . روحیه همه دوستان و فامیلان را تقویت کنید . پس از کشته شدنم نزد دوستانت سر بلند کن                         و بگو شهادت پسرم باعث افتخار من است .هنگامی که جنازه مرا به گورستان شهیدان می برید اینگونه شعار دهید . ما هم سرباز توایم خمینی ، گوش به فرمان توایم خمینی خدایا ، خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار . شهیدان زنده اند الله اکبر، برای دفن شهدا مهدی بیا مهدی بیا . اگر ممکن است مرا پهلوی قبر عزیز الله فضلی و امان الله قدیر دفن کنید . چون این دو نفر بهترین دوست من بودند . پدر جان ! از اینکه بعضی اوقات از شما سرپیچی کرده ام مرا ببخشید . من خیلی مزاحمتان می شدم. بعضی اوقات جوانی می کردم و شما را اذیت می کردم . از شما طلب پوزش دارم مرا ببخشید . خدمت خواهر و برادرم . شماها باید امروز منافقین روسیاه را سرکوب کنید . خواهرم ! تو باید مانند فاطمه زهرا (س) مبارز باشی و در قبال سختی و مشکلات زندگی مقاوم                         و فرزندانت را چون زینب پرورش دهی . برادرم ! شما باید در صحنه های پر خروش حرب الله باشید . هیچوقت از خدا غافل نباشید شما باید یک حزب الله واقعی باشید و در راه الله و شهیدان گام بردارید . خلاصه شماها بردران و خواهران حزب الهی باید الگو و سرمشقی برای دیگران باشید تا جامعه ما پیشرفت کند . شما وارث خون حسین (ع) و دیگر شهیدان هستید و خودتان را و فرزاندانتان را دانش ، علم و قرآن بیاموزید . قدر امام خمینی را بدانید و سرو پا گوش به فرمان امام عالیقدر باشید . چون یاری دهنده مسلمین و رهبر مستضعفین است .

والسلام

روح الله لاری

 

شهید روح الله لاری
نام پدر :غلامحسن
تاریخ تولد : ۱۳۴۳/۰۳/۱۰
تاریخ شهادت : ۱۳۶۱/۰۳/۲۶
محل تولد :آمل

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *